Spielplan + Resultate / schedule + results

Qualifikation Steine
Do. 10.01.2019 20:00 Rink 5  A 01  Russia (Sidorova)   :   Wetzikon (Wüest) 7 : 4
Do. 10.01.2019 20:00 Rink 2  A 02  Lithuania (Paulaskaite)   :   Germany (Jentsch) 4 : 8
Do. 10.01.2019 20:00 Rink 6  A 03  Schaffhausen (Fellmann)   :   Japan (Koana) 2 : 4
Do. 10.01.2019 20:00 Rink 3  A 04  China (Han)   :   Uzwil (Hegner) 3 : 4
Do. 10.01.2019 20:00 Rink 4  A 05  China (Jiang)   :   Flims-St.Gallen (Keiser) 10 : 6
Do. 10.01.2019 20:00 Rink 7  A 06  Limmattal (Schori)   :   Czech. Rep. (Kubeskova) 5 : 3
Qualifikation Steine
Fr. 11.01.2019 08:30 Rink 5  A 07  Germany (Schöpp)   :   Luzern (Hürlimann) 6 : 1
Fr. 11.01.2019 08:30 Rink 2  A 08  Korea (Kim)   :   Lausanne (Tanner) 9 : 4
Fr. 11.01.2019 08:30 Rink 6  A 09  Langenthal (Feltscher)   :   Luzern (Witschonke) 6 : 3
Fr. 11.01.2019 08:30 Rink 3  A 10  China (Yang)   :   Bern Capitals (Baumann) 4 : 6
Fr. 11.01.2019 08:30 Rink 4  A 11  Japan (Nakajima)   :   Scotland (Jackson) 6 : 5
Fr. 11.01.2019 08:30 Rink 7  A 12  Russia (Kovaleva)   :   Bern (Schlachter) 10 : 2
Qualifikation Steine
Fr. 11.01.2019 11:00 Rink 4  A 13  Russia (Sidorova)   :   Germany (Jentsch) 5 : 9
Fr. 11.01.2019 11:00 Rink 2  A 14  Japan (Koana)   :   Uzwil (Hegner) 5 : 4
Fr. 11.01.2019 11:00 Rink 5  A 15  China (Jiang)   :   Limmattal (Schori) 6 : 3
Fr. 11.01.2019 11:00 Rink 3  B 01  Wetzikon (Wüest)   :   Lithuania (Paulaskaite) 8 : 2
Fr. 11.01.2019 11:00 Rink 7  B 02  Schaffhausen (Fellmann)   :   China (Han) 8 : 2
Fr. 11.01.2019 11:00 Rink 6  B 03  Flims-St.Gallen (Keiser)   :   Czech. Rep. (Kubeskova) 2 : 6
Qualifikation Steine
Fr. 11.01.2019 13:30 Rink 4  A 16  Germany (Schöpp)   :   Korea (Kim) 3 : 6
Fr. 11.01.2019 13:30 Rink 2  A 17  Langenthal (Feltscher)   :   Bern Capitals (Baumann) 6 : 5
Fr. 11.01.2019 13:30 Rink 5  A 18  Japan (Nakajima)   :   Russia (Kovaleva) 2 : 7
Fr. 11.01.2019 13:30 Rink 3  B 04  Luzern (Hürlimann)   :   Lausanne (Tanner) 8 : 7
Fr. 11.01.2019 13:30 Rink 7  B 05  Luzern (Witschonke)   :   China (Yang) 6 : 1
Fr. 11.01.2019 13:30 Rink 6  B 06  Scotland (Jackson)   :   Bern (Schlachter) 2 : 6
Qualifikation Steine
Fr. 11.01.2019 17:00 Rink 6  B 07  Wetzikon (Wüest)   :   Bern Capitals (Baumann) 4 : 2
Fr. 11.01.2019 17:00 Rink 2  B 08  Japan (Nakajima)   :   Schaffhausen (Fellmann) 8 : 3
Fr. 11.01.2019 17:00 Rink 7  B 09  Czech. Rep. (Kubeskova)   :   Russia (Sidorova) 2 : 6
Fr. 11.01.2019 17:00 Rink 5  B 10  Uzwil (Hegner)   :   Luzern (Hürlimann) 9 : 2
Fr. 11.01.2019 17:00 Rink 4  B 11  Luzern (Witschonke)   :   Limmattal (Schori) 7 : 6 (ZE)
Fr. 11.01.2019 17:00 Rink 3  B 12  Germany (Schöpp)   :   Bern (Schlachter) 4 : 2
Fr. 11.01.2019 17:00 Rink 1  C 03  Lithuania (Paulaskaite)   :   China (Han) 4 : 6
Fr. 11.01.2019 17:00 Rink 8  C 04  Flims-St.Gallen (Keiser)   :   Lausanne (Tanner) 7 : 5
Qualifikation Steine
Fr. 11.01.2019 20:00 Rink 7  B 13  Wetzikon (Wüest)   :   Japan (Nakajima) 2 : 7
Fr. 11.01.2019 20:00 Rink 3  B 14  Russia (Sidorova)   :   Uzwil (Hegner) 4 : 6
Fr. 11.01.2019 20:00 Rink 2  B 15  Luzern (Witschonke)   :   Germany (Schöpp) 4 : 5
Fr. 11.01.2019 20:00 Rink 6  C 01  Czech. Rep. (Kubeskova)   :   Luzern (Hürlimann) 5 : 6 (ZE)
Fr. 11.01.2019 20:00 Rink 1  C 02  Limmattal (Schori)   :   Bern (Schlachter) 6 : 5 (ZE)
Fr. 11.01.2019 20:00 Rink 5  C 05  China (Yang)   :   Scotland (Jackson) 1 : 8
Fr. 11.01.2019 20:00 Rink 4  C 06  Bern Capitals (Baumann)   :   Schaffhausen (Fellmann) 3 : 7
Qualifikation Steine
Sa. 12.01.2019 09:30 Rink 5  A 19  Germany (Jentsch)   :   Japan (Koana) 6 : 5 (ZE)
Sa. 12.01.2019 09:30 Rink 3  A 20  China (Jiang)   :   Korea (Kim) 6 : 2
Sa. 12.01.2019 09:30 Rink 6  A 21  Langenthal (Feltscher)   :   Russia (Kovaleva) 4 : 5
Qualifikation Steine
Sa. 12.01.2019 12:30 Rink 1  B 16  Japan (Nakajima)   :   Korea (Kim) 4 : 5
Sa. 12.01.2019 12:30 Rink 5  B 17  Uzwil (Hegner)   :   Langenthal (Feltscher) 9 : 5
Sa. 12.01.2019 12:30 Rink 6  B 18  Japan (Koana)   :   Germany (Schöpp) 2 : 7
Sa. 12.01.2019 12:30 Rink 3  C 07  Luzern (Hürlimann)   :   Luzern (Witschonke) 3 : 9
Sa. 12.01.2019 12:30 Rink 2  C 08  Wetzikon (Wüest)   :   Limmattal (Schori) 2 : 8
Sa. 12.01.2019 12:30 Rink 7  C 09  China (Han)   :   Russia (Sidorova) 4 : 8
Sa. 12.01.2019 12:30 Rink 4  C 10  Flims-St.Gallen (Keiser)   :   Scotland (Jackson) 6 : 7 (ZE)
Qualifikation Steine
Sa. 12.01.2019 15:30 Rink 8  C 11  Schaffhausen (Fellmann)   :   Luzern (Witschonke) 8 : 5
Sa. 12.01.2019 15:30 Rink 4  C 12  Limmattal (Schori)   :   Langenthal (Feltscher) 4 : 7
Sa. 12.01.2019 15:30 Rink 5  C 13  Japan (Koana)   :   Russia (Sidorova) 6 : 7
Sa. 12.01.2019 15:30 Rink 7  C 14  Japan (Nakajima)   :   Scotland (Jackson) 1 : 7
Qualifikation Steine
Sa. 12.01.2019 19:00 Rink 7  C 15  Schaffhausen (Fellmann)   :   Langenthal (Feltscher) 3 : 6
Sa. 12.01.2019 19:00 Rink 6  C 16  Russia (Sidorova)   :   Scotland (Jackson) 8 : 3
Challenge Game Steine
Sa. 12.01.2019 13:00 Rink 8  CHGA  China (Jiang)   :   Russia (Kovaleva) 3 : 3
Consolation Cup Steine
Sa. 12.01.2019 09:30 Rink 4  D 01  Lithuania (Paulaskaite)   :   Lausanne (Tanner) 2 : 9
Sa. 12.01.2019 09:30 Rink 2  D 02  China (Yang)   :   Bern Capitals (Baumann) 0 : 6
Consolation Cup Steine
Sa. 12.01.2019 15:30 Rink 2  D 03  Lausanne (Tanner)   :   Czech. Rep. (Kubeskova) 8 : 5
Sa. 12.01.2019 15:30 Rink 3  D 04  Bern Capitals (Baumann)   :   Bern (Schlachter) 4 : 6
Sa. 12.01.2019 15:30 Rink 6  D 05  Luzern (Hürlimann)   :   Wetzikon (Wüest) 8 : 7 (ZE)
Sa. 12.01.2019 15:30 Rink 1  D 06  China (Han)   :   Flims-St.Gallen (Keiser) 3 : 8
Consolation Cup Steine
Sa. 12.01.2019 19:00 Rink 5  D 07  Lausanne (Tanner)   :   Luzern (Witschonke) 2 : 6
Sa. 12.01.2019 19:00 Rink 2  D 08  Bern (Schlachter)   :   Limmattal (Schori) 5 : 7
Sa. 12.01.2019 19:00 Rink 4  D 09  Luzern (Hürlimann)   :   Japan (Koana) 6 : 5
Sa. 12.01.2019 19:00 Rink 3  D 10  Flims-St.Gallen (Keiser)   :   Japan (Nakajima) 5 : 3
Consolation Cup Steine
So. 13.01.2019 08:30 Rink 2  D 11  Luzern (Witschonke)   :   Luzern (Hürlimann) 5 : 9
So. 13.01.2019 08:30 Rink 7  D 12  Limmattal (Schori)   :   Flims-St.Gallen (Keiser) 6 : 7 (ZE)
Consolation Cup Steine
So. 13.01.2019 11:15 Rink 5  F D  Luzern (Hürlimann)   :   Flims-St.Gallen (Keiser) 3 : 7
Viertelfinal Steine
So. 13.01.2019 08:30 Rink 6  QF01  China (Jiang)   :   Langenthal (Feltscher) 6 : 5
So. 13.01.2019 08:30 Rink 5  QF02  Russia (Kovaleva)   :   Korea (Kim) 5 : 8
So. 13.01.2019 08:30 Rink 3  QF03  Uzwil (Hegner)   :   Russia (Sidorova) 5 : 8
So. 13.01.2019 08:30 Rink 4  QF04  Germany (Jentsch)   :   Germany (Schöpp) 5 : 4
Halbfinal Steine
So. 13.01.2019 11:15 Rink 4  SF01  China (Jiang)   :   Korea (Kim) 6 : 3
So. 13.01.2019 11:15 Rink 6  SF02  Russia (Sidorova)   :   Germany (Jentsch) 6 : 4
Final Steine
So. 13.01.2019 14:30 Rink 5  F1/2  China (Jiang)   :   Russia (Sidorova) 3 : 7